چهارشنبه, 29 اسفند 1397
عنوان : بسیجی روزت مبارك!
کد خبر : ۲۷۸۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ 
ساعت : ۱۲:۵۴:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 سلام بر شیران روز و سلام بر پارسایان شب. با صلوات بر محمد و آل محمد و خاندان پاک و مطهرش و با سلام محضر مقدس حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی» و درود بی پایان بر روان پاک شهدای گلگون کفن میهن عزیزمان ایران اسلامی و امام شهدا(رحمت الله علیه )

 پنجم آذرماه، سالروز تشکیل نهاد بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است واین ایام انگیزه ای است تا بار دیگر نظری بیندازیم به نقش و جایگاه این نهاد که محدوده آن را همه کسانی تشکیل می دهند که دل در گرو تحقق اهداف و آرمان بلند امام راحل و عملی شدن شعارهای نجات بخش انقلاب اسلامی دارند و در هرزمان با درک شرایط و موقعیت انقلاب و کشور از هیچ گونه خدمت و یاری رسانی به نظام و کشور دریغ نمی ورزند .

اگر بخواهیم مفهوم بسیج و  بسیجی را در ادبیات انقلاب اسلامی جستجو کنیم ،چاره ای جز بیان مراد حضرت امام (ره) از بسیج و بسیجی نداریم.

در اندیشه امام (ره) بسیج نهادی است اجتماعی با ابعاد متعدد. در این نگرش بسیج دیگر صرفا سازمانی نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد ،بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه و با اجزای دیگر نظام . چنان هماهنگی و پیوندی دارد که انفصال آن جزبا انحلال جامعه اسلامی متصور نیست. بسیجی روزت مبارک.

 
 
 
 
 


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0