• ساعت : ۹:۰:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
  • کد خبر : ۳۶۰۲
جلسه اداره خدمات شهری و فضای سبز شهرداری

شهردار تنکابن : استفاده حداکثری از ظرفیت نیروها با تکیه بر حفظ بیت المال از رئوس برنامه های اداره خدمات شهری باشد .

سیاستگذاری و ایجاد خط مشی توسط رییس اداره خدمات شهری در کلیه سطوح جهت هم افزایی و همدلی بین واحد ها در دستور کار قرار گیرد.

شهردار تنکابن در تشریح اهداف اداره خدمات شهری خواستار نظم و انضباط در کلیه سطوح مدیریتی شد و به تشریح اهداف دوایر تحت امر اداره خدمات شهری و فضای سبز شهرداری پرداخت .

 وی در آغاز جلسه ضمن تقدیر و قدرانی از تلاش های خستگی ناپذیر اداره خدمات شهری در جریان مبارزه با ویروس کرونا و آماده سازی شهر برای نوروز ۱۴۰۰ خواستار همدلی و هم افزایی اداره خدمات شهری شد و افزود ؛ اداره خدمات شهری و فضای سبز شهرداری با دارا بودن بخش اعظم پرسنل و لجستیک شهرداری بعنوان قلب تپنده شهرداری از آن می توان نام برد و حتی در حوزه شهرستان نیز به عنوان یک بازوی عملیاتی قوی در بحران ها به ایفای نقش می پردازد که آمادگی آن برای ما بسیار مهم و راهبردی بوده است و حضور آقای ساجدی از کارکنان عملگرا و باتجربه ی مجموعه بعنوان رییس این اداره را به فال نیک میگیریم و تقاضای من از ایشان برقراری نظم و انضباط و مدیریت در امور بوده و حفظ بیت المال را سرلوحه کار این اداره قرار دهد.

 محورهای گفتگو شهردارتنکابن در جمع کارکنان اداره خدمات شهری 

مدیران واحد ها تابع نظم و انضباط اداری باشند و شاکله یک سازمان نظم بوده و توقع ما پیاده سازی نظم در کلیه امور می باشد.

تعصب و وحدت گرایی در مجموعه تقویت شود و می بایست کارکنان نسبت به مجموعه خود و تحهیزات تعصب کاری داشته باشند و این مهم می بایست از سوی رئیس اداره در بین کارکنان تقویت شود.
مسئولین واحد ها می بایست برنامه محور باشند و در ماه منتهی به پایان سال و سال جدید برنامه کاری و مدون ارائه بدهند و از روزمرگی خارج شوند.
 سیاست گذاری و خط مشی در چارچوب ضوابط و قوانین توسط رییس اداره به واحد های تحت امر ابلاغ شود و جلسات ماهانه بصورت منظم و ارائه گزارش مستمر نیز اخذ گردد.

با توجه به درپیش رو بودن نوروز ۹۹ و حجم گسترده کار از شهروندان تقاضا داریم همکاری لازم را با کارکنان اداره خدمات شهری داشته باشند .

کاهش هزینه های جاری و مدیریت مصرف ملاک عمل باید باشد تا هزینه ها را بسمت پروژه های عمرانی سوق بدهیم.

مصلحت اندیشی در کارها نباید لحاظ شود قانون بعنوان فصل الختاب در راس امور قرار گیرد.
در بحث انضباط شهری با توجه به درپیش رو بودن نوروز۱۴۰۰ و بحث بیماری کرونا با جدیت بیشتری می بایست کارها انجام گیرد و تبعیض در حوزه سدمعبر جایز نیست و خوشایند مردم نیز نخواهد بود .

در سازمان آتش نشانی دو موضوع مورد توجه می بایست قرار گیرد آمادگی جسمانی نیروها و بروزرسانی آموزش ها چرا که ما مسئول جان شهروندان هستیم.

در حوزه فضای سبز می بایست از آبیاری دستی به سمت آبیاری قطره ای و هوشمند جهت مدیریت مصرف آب پیش برویم و الویت بندی بلوارها جهت انجام هوشمند سازی در مدیریت منابع آب در دستور کار اداره خدمات شهری قرار گیرد.

پیگیری و نظارت بر عملکرد نگهبان های پارک های سطح شهر در دستور کار قرار گیرد .

در بخش موتوری با توجه به خیل انبوهی از خودروها و تجهیزات و ماشین آلات سنگین مدیریت در هزینه های سوخت و مصرفی می بایست در راس کارها قرار گیرد .

امورات مربوط به سگ های بلاصاحب ،رسیدگی به کارتن خواب های سطح شهر و موارد رسیدگی به کودکان کار و ...بر اساس شرح وظایف و قانون جهت حفظ نما و منظر شهری بصورت برنامه محور در دستور کار قرار گیرد.

در بحث آبگرفتگی معابر و لایروبی انهار بصورت منظم و فصلی با توجه شرایط اقلیمی شمال کشور مورد توجه قرار گیرد و رفع آبگرفتگی ها به واحد عمران ارجاع شود.

در بحث تولید کمپوست از زباله پیشرفت چشمگیری داشتیم و امروز شاهد این هستیم که کود مورد نیاز فضای سبز از این حوزه تامین می گردد ‌و البته آموزش تفکیک زباله از مبدا در راس امور واحد مدیریت پسماند باید باشد و انتظار ما ازین واحد پیگیری استقرار صنایع جانبی جهت تجاری سازی کود کمپوست استحصالی کارخانه کمپوست می باشد.

احترام به خانواده های متوفی و پیگیری امورات اجرایی گلزار شهدا از ملزومات واحد آرامستان بوده و در این موضوع از شهروندان تقاضا داریم با توجه به شرایط زمین وادی و احترام به حقوق شهروندان از ارائه طرح های خارج از چارچوپ برای قبور عزیزانشان اکیدا خوداری فرمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0